29. 03. 2020

Rezultati ankete

v prilogi vam pošiljam analizo ankete, ki ste jo v preteklem tednu izpolnjevali. Moram vas pohvaliti za udeležbo, saj je bilo vabilo za izpolnjevanje ankete poslano 35 družinam, izpolnjenih pa je bilo 30 anket. Podatki analize so dovolj zgovorni sami zase in jih ne bi komentiral. Veseli me, da se vam naš trud in delo zdi primerno in dobro ter da za to izražate hvaležnost.

Vsemu navkljub pa vas prosim, da še vedno spremljate svoje otroke pri delu, saj bi takšen način dela znal še kar trajati. Sedaj je jasno, da se pred 17. 04. 2020 v šolske klopi ne bomo vrnili. Meni se zdi, da je prvi realen datum za vrnitev v normalo 4. 5. 2020. Do takrat bo pač treba stiskati zobe in vam in nam. In do takrat bo obravnavane še kar precej snovi, predelati bo po potrebno še veliko. In vse to bo treba tudi znati. Ko se vrnemo v šolo, bomo učitelji z učenci preleteli preko na daljavo obravnavanega in snov utrdili. Vendar le toliko, kolikor nam bo dopuščal čas. Pa ga zagotovo ne bo veliko. Verjamem, da se zavedate, da je izobraževanje na daljavo resna stvar. In resno ga morajo vzeti tudi učenci, vaši otroci. Naloge naj opravljajo sami, saj so tudi tako zasnovane, da bi jih morali opraviti sami. Pomagajte jim pri tehnologiji in pomagajte, če se kje zatakne. Predvsem pa imejte nadzor nad opravljenim. Preglejte kaj so bile otrokove zadolžitve in kaj je od tega naredil. Spodbujajte jih, da se obračajo na nas, na učitelje, ki bomo najbolj znali ponuditi pomoč tam, kjer ne bo šlo. Naj nam pišejo, elektronske naslove objavljamo na vseh urah v spletni učilnici. Naj se otroci odzivajo na prošnje učiteljev, da nam vrnejo kakšno rešeno nalogo, fotografijo dejavnosti. Ostanimo v stiku, dobrodošli tudi vi, starši, da se nam oglasite ali nas kaj povprašate.

Kot sem že nekajkrat rekel skupaj bomo zagotovo zmogli. Mi se bomo zagotovo trudili na vso moč.

Ostanimo močni, ostanimo doma in ostanimo zdravi.