Zdrava šola

Tudi v šolskem letu 2017/2018 je naša šola vključena v projekt Zdrave šole. Tako izvajamo veliko aktivnosti, povezanih z varovanjem zdravja otrok, njihovih staršev, učiteljev in se povezujemo tudi z lokalno skupnostjo v skrbi za zdravje. V ta namen organiziramo in izvajamo različne projekte, naravoslovne dneve, delavnice, predavanja na različne teme, povezane z zdravjem. Naš namen je, da spodbujamo otroke k pozitivnemu odnosu do sebe in svojega zdravja, tako telesnega kot duševnega.

Šole, ki so vključene v projekt Zdravih šol, koordinira Nacionalni inštitut javnega zdravja. Rdeča nit v letošnjem letu je DUŠEVNO ZDRAVJE, SPODBUJANJE VEČ GIBANJA (npr. zdrava in lepa drža, aktivni odmor, teža šolske torbe, telesna dejavnost, regeneracija, spanje in počitek, kakovostno preživljanje prostega časa …) IN UŽIVANJA ZDRAVE PREHRANE (npr. oglaševanje hrane, prehrana športnika, sladkor in sladke pijače …). To je tema, ki jo poglabljamo in nadgrajujemo že četrto šolsko leto.

Andreja Šilc Mihelič, vodja tima na OŠ Prevole

OBELEŽITEV 25. obletnice Slovenske mreže zdravih šol na OŠ Prevole