Vrtec

Vizitka vrtca

VRTEC PREVOLE
Prevole 32, 8362 HINJE

ZAPOSLENI V PREDŠOLSKEM VARSTVU:

Mojca Hočevar, Urška Fabjan, Vesna Fabjan in Klara Cvetković opravljajo delo vzgojiteljic v 2.5 oddelkih vrtca.

Jožica Gačnik, Irena Novak in Teja Kunšek so pomočniki v vseh oddelkih vrtca.

e-mail: ime.priimek@osnovnasolaprevole.si

Moje roke so majhne – ne pričakujte popolnosti, ko popravljam posteljo, mečem žogo ali rišem.

Moje noge so kratke – upočasnite, da bi vam lahko sledil.

Moje oči niso videle sveta, tako kot so vaše – pomagajte mi ga odkriti. Ne omejujte me.

Jaz sem vaš poseben dar, zato z menoj tudi tako ravnajte.

Ko rastem, potrebujem vašo podporo. Ne grajajte me in ne kaznujte me. Zapomnite si – lahko grajate moje ravnanje, ne smete pa grajati mene.

Dajte mi svobodo samostojnega odločanja. Dopustite mi zmotiti se, da se bom lahko učil iz lastnih napak. Tako bom nekega dne bil sposoben sprejemati pravilne odločitve.

Ne trudite se pred mano biti nezmotljivi in idealni in ne poskušajte me narediti idealnega.

Ne počnite stvari namesto mene. Tedaj čutim, da način, kako to sam počnem, za vas ni dober in da sem vas razočaral.

Če sem radoveden, bodite veseli, saj je to moja potreba in me pri tem podpirajte.

Ne bodite grobi, ker iz tega sklepam, da se lahko samo z grobostjo kaj doseže.

Bodite dosledni. Če mi rečete NE, pri tem tudi vztrajajte.

Nadzorujte me. Tako se bom počutil sprejetega in varnega.

Vse, kar moram vedeti o tem,kako je treba živeti,kaj je treba početi in kakšen moraš biti, sem se naučil že v vrtcu,modrost me ni čakala na vrhu šolanja,ampak v peskovniku na otroškem igrišču.Tam sem se naučil tole:vse deli z drugimi,igraj pošteno,ne tepi ljudi,vsako stvar vrni tja, kjer si jo našel,počisti za seboj.ne jemlji stvari, ki niso tvoje,opraviči se, če koga prizadeneš,preden začneš jesti, si umij roke,…

( Robert Fulghum )