Novice – vrtec

07. 09. 2020

Pojav okužb s COVID-19 v našem šolskem okolišu

Spoštovani starši.

Zagotovo ste že slišali, da tudi v našem šolskem okolišu obstajajo potrjene okužbe s COVID-19. Ob tem vas želim obvestiti, da je z okuženimi vzpostavljen stik in da so bili naprošeni še preden jim je okužba bila potrjena, da otroci iz teh gospodinjstev ostanejo doma. Na srečo smo naleteli na razumevanje situacije in otroci iz teh gospodinjstev trenutno pouka ne obiskujejo. Na šoli delamo vse, kar je v naši moči, da bi preprečili vnos okužbe v naše prostore. Zagotovila za to pa ne more dati nihče. V tej luči bi želeli še zaostriti ukrep nošenja zaščitnih mask v primeru, ko se skupine učencev med seboj mešajo, združujejo (izbirni predmeti, interesne dejavnosti, podaljšano bivanje), saj takrat praktično ni mogoče zagotoviti medsebojne razdalje 1,5 – 2 m, razen kadar pouk izvajamo zunaj. Da bi preprečili širjenje morebitne okužbe, priporočamo, da bi v času združevanja različnih skupin otrok, vsi nosili zaščitne maske tudi med izvajanjem pouka.

Hkrati pa vas starše pozivam, da spremljate zdravstveno stanje vaših otrok in v šolo ter vrtec pošiljate res samo zdrave otroke. Ob morebitnem opažanju simptomov okužbe se obrnite na osebnega zdravnika in nas o stanju obveščajte.

Hvala za razumevanje in ostanimo zdravi.

Draženko Šolaja, ravnatelj