30. 10. 2020

Zaradi poslabšanja epidemiološke situacije se jesenske počitnice podaljšajo do 8. 11. 2020

Spoštovani starši.

Zaradi poslabšanja epidemioloških razmer v državi je Vlada RS 30. 10. 2020 sprejela odločitev o podaljšanju trenutno veljavnih ukrepov. Ministrica za izobraževanje, znanost in šport je skladno s pristojnostmi izdala sklep, s katerim je določila, da se, zaradi poslabšanja epidemiološke situacije in preprečevanja prenosa okužb s SARSCoV-2, jesenske počitnice podaljšajo do 8. 11. 2020. V primeru, da se epidemiološka slika v državi do 9. 11. popravi, se bodo učenci vrnili v šolske klopi. V kolikor pa se epidemiološka slika v državi ne bo izboljšala, obstaja možnost, da bo od 9. 11. 2020 dalje vzgojno-izobraževalno delo potekalo na daljavo. Česar si pa ne želimo. Zato še enkrat pozivam vse skupaj k doslednemu upoštevanju ukrepov in čim prejšnji zajezitvi širjenja okužbe. V vsakem primeru pa naprošam starše učencev razredne stopnje (1.-5. razred), da skupaj z otroci preverijo dostope do spletnih učilnic in se pripravijo na delo na daljavo.

Teh 5 dni bo seveda, ko bo epidemiološka situacija to dopuščala, treba nadoknaditi. Zaenkrat še ni predstavljen načrt nadomeščanja teh dni, predvidevam pa, da bomo skrajšali novoletne, zimske in majske počitnice za dan ali dva in tako nadoknadili zamujeno.

Prijetne trenutke v družinskem krogu vam želim in predvsem pazite nase.