18. 12. 2020

Zadnji teden pouka v tem koledarskem letu

Spoštovani starši, dragi učenci,

Smo tik pred iztekom koledarskega leta, ki ga bomo zaključili s šolanjem na daljavo. Iskreno upam, da nam novo leto prinese predvsem zdravja in nas vrne v normalnost. Na tem mestu se bi vam zahvalil za izpolnitev ankete, saj so nam vaši odgovori in pohvale še enkrat več potrdili, da delamo dobro. Zavedamo se, da je vedno možno bolje in trudili se bomo, da bomo odpravljali še obstoječe pomanjkljivosti. Bi pa izkoristil to pisanje, da na nekatere vaše pobude odgovorim kar tukaj. Že v času reševanja ankete smo ustvarili napovednik video ur, ki je dostopen na spletni strani šole v zavihku za učence. Glede komunikacije pri domačih nalogah pa menimo, da je možnost komentarjev premalo izkoriščena oziroma pregledana. Učitelji običajno podamo komentar domačim nalogam, ta pa ostane nepregledan oziroma skoraj praviloma neodgovorjen. Imajo pa učenci kar precej možnosti interakcije z učiteljem v video urah, ki so kar pogoste. Ker ste izrazili mnenje, da je težko slediti katera naloga je že komentirana in katera ne, vam predlagam, da začnete uporabljati tudi predal elektronske pošte vaših otrok, saj se vanj steče sleherno obvestilo o oddaji, komentarju ali oceni naloge. Ne moremo pa sprejeti očitka, da uporabljamo novejšo programsko opremo kot je na voljo vam. Z AAI računom vašega otroka imate dostop do Office 365 od koder si lahko naložite najnovejšo verzijo programa Office z licenco na kar 5 naprav. Zato svetujem, če še imate težavo zaradi programske opreme, da si naložite najnovejšo različico. Ostale pobude smo vzeli v obzir in marsikatero bomo tudi upoštevali. Zbirnik rezultatov ankete boste prejeli po e-pošti.

V naslednjem tednu bomo izvedli tudi govorilne ure. Tokrat smo se odločili za izvedbo individualnih govorilnih ur. Vsi starši, ki bi želeli z razrednikom opraviti razgovor, napovejte svojo namero razredniku najkasneje do nedelje, 22. 12. 2020, do 18 ure po elektronski pošti. V sporočilu povejte kateri dan (pon, tor, sre) bi vam bil ustrezen ter katera ura. Ob morebitnem podvajanju terminov pa bodo učitelji z vami termine uskladili individualno. Kontakti učiteljev: 1.+2. r – mojca.gumilar@osnovnasolaprevole.si, 3.+4 r – amalija.zajc@osnovnasolaprevole.si, 5.+6. r – bernarda.jesih@osnovnasolaprevole.si, 7.+8. r – irena.blatnik@osnovnasolaprevole.si, 9. r – andreja.silcmihelic@osnovnasolaprevole.si.

Ponujena so nam bila nekatera brezplačna predavanja za starše. Če bi si kdo želel katerega ogledati, vam prilagam povezave (za ogled predavanja je potrebna prijava).

Gaber Marolt: Vzgoja in učenje z manj stresa – NLP za starše in pedagoge https://nlp-center.si/delavnice/ucenje-in-vzgoja-otrok-s-pomocjo-nlp/
Sabina Košmrl Kaučič: Postanite srčni voditelj družine in razreda https://nlp-center.si/delavnice/brezplacni-webinar-postanite-srcni-voditelj-druzine-in-razreda/
Katja Prkič: Premagajte strah pred tujim jezikom https://nlp-center.si/delavnice/brezplacni-webinar-premagajte-strah-pred-tujim-jezikom/

Ne bi vam rad vlival lažnega upanja, pa tudi strašil vas ne bi. Izrazil pa bom lastno mnenje; glede na epidemiološko situacijo in na politično situacijo v državi menim, da se učenci tudi po novem letu ne bodo takoj vrnili v šolske klopi. Bodite pripravljeni tudi na to. Če pa se motim, pa še toliko bolje.

Ostanite zdravi.

Draženko Šolaj, ravnatelj