Novice – vrtec

29. 01. 2021

S 1. 2. 2021 bo vrtec nudil res le nujno varstvo otrok

Spoštovani starši.

Vlada RS je 28. 1. 2021 sprejela spremenjen Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih, ki bo objavljen v Uradnem listu Republike Slovenije.

Odlok navaja, da so vrtci, ki se nahajajo v »črnih« regijah, še naprej zaprti, oziroma v skladu z odlokom z dne 28. 1. 2021 delujejo v zmanjšanem obsegu, ki zagotavlja nujno varstvo za otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, (sektor energetike, sektor prometa, sektor prehrane, sektor preskrbe s pitno vodo, sektor zdravstva, sektor financ, sektor varovanja okolja ter sektor informacijsko-komunikacijskih omrežij in sistemov) določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski in Policiji. Zaposlitev se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca.
V »črnih« regijah, v katerih je z odlokom začasno prepovedano zbiranje ljudi v vrtcih in vrtec zagotavlja le nujno varstvo, bodo starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Pravno podlago določa Zakon o interventnih ukrepih za omilitev posledic drugega vala epidemije COVID-19 (Uradni list RS, št. 175/20 in 203/20 – ZIUPOPDVE).

Torej naj še enkrat poudarim, da bomo od naslednjega tedna dalje nudili nujno varstvo otrok le tistim staršem, ki izpolnjujejo pogoje iz odloka. Svoje prijave in potrdila boste oddali po ustaljeni poti.