12. 03. 2021

Brez maske pri pouku športa

Spoštovani starši, dragi učenci,

na srečo naslednji teden ne prinaša novih sprememb in prilagajanj. Je pa Vlada RS včeraj vendarle sprejela pomembno olajšavo glede nošenja zaščitnih mask. Od ponedeljka dalje učencem ne bo potrebno nositi zaščitne maske pri pouku športa četudi se ta izvaja v športni dvorani. Vsekakor nujna in dobrodošla sprememba. Vse ostalo glede nošenja maske pa ostaja nespremenjeno. Drugače pa je potrebno glede uporabe zaščitne maske učence pohvaliti, saj jo dosledno uporabljajo. Pomembno pa je zavedanje, da s tem v prvi vrsti skrbijo za svoje zdravje, zdravje svojih sošolcev in nas zaposlenih. Zato jih vzpodbujajte k takšnemu obnašanju še naprej.

Pripravili smo PREGLEDNICO OCENJEVANJ v kateri smo označili vsa pisna ocenjevanja, ki jih bomo izvajali do konca šolskega leta. Ostale ocene bodo učenci pridobili ustno ali pa z drugimi oblikami ocenjevanja (predstavitev, izdelek, praktični prikaz,…). Tudi vsako ustno in drugo ocenjevanje bo potekalo napovedano. Pri tem bi rad poudaril, da je pomembno, da se učenci dogovorjenih terminov ocenjevanj držijo, saj se bi ob odlašanju posameznih ocenjevanj le ta lahko nakopičila in bi za učence lahko postala prezahtevna. Dopuščamo pa tudi možnost sprememb v preglednici, saj bo mogoče kakšno ocenjevanje potrebno ponoviti.

Nekako smo ujeli ritem in trudimo se vsi skupaj, da ga bomo lahko vzdrževali v šolskih klopeh do konca šolskega leta.

Pazimo nase.