23. 04. 2021

Zadnji krajši oddih pred zaključkom š.l.

Spoštovani starši, dragi učenci,

pred nami so zadnje krajše počitnice in zadnja možnost oddiha pred zaključkom šolskega leta. Spodbudno je zagotovo to, da ob trenutni epidemiološki sliki lahko sklepamo, da se bo šolanje do konca šolskega leta izvajalo v šoli. Navdihujoče je tudi, da bomo v času teh počitnic imeli več možnosti gibanja in več ”svobode”. Sem pa prepričan, da se bomo kljub sprostitvi nekaterih ukrepov znali odgovorno obnašati in paziti nase ter svoje bližnje.

Ob vrnitvi pa nas čakajo še zaključna ocenjevanja znanja in za učence 6. ter 9. razreda pisanje NPZ. Prvo preverjanje NPZ bo že v torek, 4. 5. 2021, drugi dve pa še 6. 5. in 10. 5. 2021. Z rezultati NPZ bomo dobili še natančnejša spoznanja o vrzelih v znanju, ki jih je prineslo šolanje na daljavo. Ni pa težava le v snovi, ki je bila predavana na daljavo. Opažamo namreč, da učenci tudi sedanje snovi, ki jo obravnavamo v šoli, ne ponavljajo in se je ne učijo. V zadnji triadi se srečujemo s pogostim ponavljanjem pisnih ocenjevanj zaradi večjega števila negativnih ocen, domačih nalog učenci ne opravljajo redno, na dogovorjena in napovedana ustna ocenjevanja prihajajo nepripravljeni. Časa ni več veliko. Če odvzamemo teden z NPZ, imajo učenci 9. razreda le še dobre 4 tedne za pridobivanje ocen, ostali pa 14 dni več, kar pa tudi ni veliko. Učenci, zbudite se!

Naj vam in nam bodo počitnice prijetne ter nam vsem dajo dovolj energije za zaključek tega kaotičnega šolskega leta.

Vse dobro.