Novice – vrtec

31. 10. 2021

Nazaj v vrtec

krajše počitniško obdobje se izteka in v torek nadaljujemo po ustaljenih tirnicah z vzgojnoizobraževalnim delom in upam, da tudi v polni postavi. V šoli je samotestiranje učencev naloženo prav vsem. V vrtcu pa naprošam v prvi vrsti vas, starše, da pozorno spremljate zdravstveno stanje vaših otrok in jih ob izkazovanju simptomov nahoda ali v primeru kašlja zadržite doma. Otroci za novim virusim SARS-CoV2 zbolevajo z blažjimi simptomi ali celo asimptomatsko, so pa ravno tako prenašalci virusa. Pred počitnicami je v dveh valovih okužbo prebolelo praktično celotno osebje vrtca, cepljeno in necepljeno. Na srečo skoraj v vseh primerih brez zapletov. Tako si tudi ne bi želeli, da se okužba širi med otroci in nikakor ne, da bi kdo od njih bolezen preboleval s težavami. Zato bodite res pozorni na spremembe zdravstvenega stanja vašega otroka.

In lepo vas prosim ne razburjajte se, če ste ali boste poklicani z naše strani, da pridite po otroka, ker kaže določene bolezenske znake. To smo dolžni narediti zavoljo vseh ostalih otrok v skupini.

Stopimo skupaj in ohranimo zdravje vaših in naših otrok.

Vse dobro.