31. 10. 2021

Po počitnicah…

Spoštovani starši, dragi učenci,

naše prve počitnice se počasi iztekajo. Po predahu se bomo v torek ponovno vrnili v šolske klopi. Zadnji teden pouka pred počitnicami je bil v znamenju karanten oziroma okužb z novim SARS-CoV2 virusom. Zaenkrat, moram priznati, smo jo še kar dobro odnesli. Vendar sem prepričan, da smo sposobni in zmoremo tudi bolje. V počitniškem času je Vlada RS sprejela nov Odlok o spremembah in dopolnitvah odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenosti in testiranja za zajezitev širjenja okužb  z virusom SARS-CoV2. Le ta določa, da sedaj samotestiranje na domu izvajajo vsi učenci 2x tedensko. Praviloma naj bi to bilo ob ponedeljkih in sredah. Teste za svoje otroke lahko prevzamete v vseh lekarnah in so za vas brezplačni. Testi so se pokazali kot zelo zanesljivi in zato je tudi pomembno, da testiranje doma redno tudi izvajate in s tem v veliki meri pomagate, da bo pouk lahko potekal normalno, saj otroci pogosto obolevajo z blažjimi simptomi ali celo asimptomatsko. Ministrstvo za zdravje je pripravilo tudi PROTOKOL SAMOTESTIRANJA. Prosim vas, da si oba dokumenta preberete.

V šoli skušamo in smo naredili vse kar je v naši moči moči, da bi širitev okužbe zajezili. Pomagajte nam tudi vi, saj smo skupaj v tej zgodbi.

Vse dobro in ostanimo zdravi.