Novice – vrtec

02. 09. 2022

Ob pričetku novega vrtčevskega leta

Prvi korak, ki ga narediš, je takrat,

ko zamižiš in stopiš čez prag.

Prvi korak je tudi takrat, ko vidiš,

da so stvari drugačne, kot si mislil ti.

Prvi korak je najtežji in se kar naprej ponavlja.

Vedno je kakšna prepreka, ki te neprestano ustavlja.

Narediš prvi korak in že vidiš, da je naslednji spet prvi,

kot da si celo življenje na nekakšni cirkuški vrvi.

(Prvi korak, Vinko Moderndorfer)

Starši in otroci, lep pozdrav!

Pred vrati je novo vrtčevsko leto 2022/2023. Prinaša nove izzive, priložnosti in spremembe. V četrtek, 1. 9. 2022, so nekateri otroci zapustili vrtec in prestopili prag šole. Veliko otrok ostaja v vrtcu že iz preteklega leta. V tem času so zrasli in se naučili precej novega. Nekateri so šli v nove skupine z drugimi strokovnimi delavkami. Za nekatere pa je bil to prav poseben dan, ker so prvič prišli v naš vrtec.

Včasih nas je strah novega in neznanega. Starši pa le ne skrbite preveč. Človek je odprto bitje, ki si z vsakim učenjem odpira pot v prihodnost in k novemu napredku. Velika večina otrok bo nove izzive obvladala, zlasti, če jim bomo starši in delavci vrtca pri tem pomagali. Uvajalno obdobje bo kmalu minilo in otroci bodo radi hodili v vrtec.

Želiva vam prijetno bivanje.

Draženko Šolaja, ravnatelj in Mojca Podpadec, pomočnica ravnatelja za vrtec