05. 10. 2022

5. oktober, svetovni dan učiteljev

Dan učiteljev je svetovni praznik, ki ga praznuje več kot 100 držav. Za mednarodni praznik ga je ustoličil UNESCO leta 1993. Namen mednarodnega dneva učiteljev je predstaviti in poudariti poslanstvo učiteljev ter njihove dosežke v vzgoji in izobraževanju.

Dragi učitelji, danes je vaš dan. Biti učitelj je odgovoren, zahteven in plemenit poklic, saj terja veliko trdega dela, kreativnosti in se nenehno razvija. V današnjem času postaja poklic učitelja vse večji izziv, saj je vsaka generacija učencev in staršev drugačna. Ameriški pisatelj Frank McCourt je dejal: ”Mislili so, da jih učim. Tudi jaz sem mislil, da jih učim. Pa sem se sam učil.

Spoštovane učiteljice in učitelji, ob vašem prazniku vam voščim veliko lepih trenutkov in vam tudi v prihodnje želim veliko zadovoljstva pri vašem pomembnem in zahtevnem delu z zvedavimi učenci ter obilo uspešnega sodelovanja s starši.

In nikoli ne pozabite smisel vašega poslanstva.