10. 10. 2021

Še malo pa počitnice…

Spoštovani starši, dragi učenci,

šest tednov pouka je že za nami in uspešno korakamo naprej. Do sedaj nam je uspelo šolske prostore obdržati brez vnosa okužb in tako v šestih tednih nismo imeli odrejenih karanten ali samoizolacij.  Smo pa v prejšnjem tednu en oddelek v vrtcu poslali v karanteno zaradi vnosa okužbe. Da se to ne bi dogajalo tudi v šoli, vas naprošam, naj učenci redno ob nedeljah izvajajo samotestiranje na domu in vsi skupaj pazimo nase in na svoje bližnje. Zagotovo ste iz medijev zasledili tudi informacije o presoji Vrhovnega sodišča v zvezi s kaznovanjem zaradi nenošenja zaščitne maske. V zvezi s tem bi samo rad povedal, da je Vrhovno sodišče presodilo, da ni zakonske podlage za kaznovanje zaradi nenošenja mask. Ni pa presojalo o tem ali je ustavno prav, da maske nosimo ali ne. Zato bi vas tudi tu prosil, da zaupamo stroki, ki trdi, da nas nošenje maske v veliki meri obvaruje pred prenosom okužb. Tako bodo tudi pravila v šoli v zvezi s tem ostala nespremenjena.

Hvala za razumevanje in ostanimo zdravi.