09. 06. 2022

Prilagajanje na vodo za učence 1. – 3. razreda

Spoštovani,

skladno z našim LDN bomo izvajali tečaj plavanja (prilagajanje na vodo) za 1. in 2. ter letos tudi 3. razred v času pouka v Dolenjskih Toplicah. Tečaj bo zahteval 2x odhod v Dolenjske Toplice, kjer bomo izvajali sklope po 5 učnih ur prilagajanja na vodo. Predvidena dneva aktivnosti sta: 13. in 15. junij 2022. Cena vstopnice za posamezen obisk bazena za otroke znaša 9 €. Skupni znesek (18€) vam bo zaračunan ob izstavitvi računa za šolsko prehrano in ga boste plačali z nakazilom na naš trr. Prevozne stroške bo krila Občina Žužemberk.

Odhod izpred OŠ Prevole bo ob 8.00. Pred tem bodo otroci imeli v šoli malico. Po povratku bodo učenci deležni tudi kosila. Odhodi domov bodo potekali normalno s šolskim kombi-busom.

Potrebščine, ki naj jih ima otrok na tečaju:

• manjši nahrbtnik, v katerem naj ima,
  • kopalke (po možnosti dvoje, da se lahko vmes preobleče),
  • brisačo,
  • plastenko z vodo,
  • šampon,
  • zaščitno kremo z visokim faktorjem.

Otroci naj ne nosijo s seboj potapljaških očal, plavutk in podobnih zadev. Prav tako niso potrebni rokavčki, plavalni obroči in druga pomagala.

P.S. Hkrati vam sporočam, da so nam prestavili termin plavalne šole v naravi za naslednje šolsko leto in sicer bo le ta izvedena konec meseca marca 2023 in ne v začetku septembra 2022, kot je bilo predstavljeno na roditeljskem sestanku.

S spoštovanjem

Šolaja Draženko, ravnatelj